Policie: Technoparty byla bez problémů

Zlínsko - Nepovolenou technoparty, která se konala o víkendu 2.-3. srpna na Zlínsku, kontrolovalo hned několik policistů. Kriminalističtí experti na extremismus sledovali celou dobu, co se na ní děje, otrokovičtí policisté zase monitorovali dopravu. Podle zlínské policejní mluvčí Jany Bartíkové se vše obešlo bez komplikací.

„Původně se měla akce označovaná jako oslava narozenin konat u obce Hostišová, později se ale účastníci přesunuli do polí mezi Tečovicemi, Sazovicemi a Otrokovicemi,“ sdělila mluvčí. Z pátku na sobotu tam bylo několik desítek účastníků. Všichni se pak v sobotu kolem poledne přesunuli údajně k Prusinovicím. „Za celou dobu jsme ale nezjistili žádný přestupek. Zároveň jsme nepřijali ani jednu stížnost na rušení nočního klidu,“ řekla Bartíková.

O víkendu zmizela lidem čtyři kola

Kroměřížsko - Čtyři krádeže jízdních kol vyšetřují o íkendu 2.-3. srpna policisté z Kroměřížska. Neznámí pachatelé způsobili jejich majitelům škody za tisíce korun.

Jako první přišel o svůj bicykl čtyřiačtyřicetiletý muž z Holešova, který jej uzamkl do stojanu na hulínském koupališti.

„Když se o několik hodin později ke kolu vrátil, zjistil, že je pryč. Vznikla mu škoda za více než devět tisíc korun,“ informovala Blanka Králová z kroměřížské policie.

Jen o pár hodin později se kradlo v Hulíně znovu. „Neznámý pachatel se vloupal do sklepní kóje jednoho z činžovních domů, odkud si odnesl dámské trekingové kolo za necelé tři tisíce,“ pokračovala Králová.

Přibližně ve stejnou dobu zmizela dvě horská kola také na Rusavě. „Jejich majitelé je k sobě připevnili lankovým zámkem ve volně přístupném dvoře vedle rusavské restaurace Na Rozcestí,“ popsala policistka Králová. Jejich následné nepřítomnosti využil zloděj, který oba bicykly odcizil, a způsobil tak škodu za asi deset tisíc korun.

V Bečvě někdo obral golfistu

Dolní Bečva - Golfové vybavení za dvě stě padesát tisíc korun ukradl v noci na sobotu 2. srpna v Dolní Bečvě na Vsetínsku zatím neznámý pachatel. Vypáčil totiž vůz Cadillac Escalade a vnikl dovnitř, kde vzal řidičský průkaz majitele vozu a brýle. V zavazadlovém prostoru pak našel dva vozíky na golf včetně kompletní výbavy.

,,Poškozenému muži z Ostravy byla způsobena celková škoda ve výši čtvrt milionu korun, která vznikla poškozením vozidla a odcizením věcí. Policisté po pachateli, který je podezřelý z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci, pátrají,“ informovala mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová.

zpravodajové Deníku