Opilý cyklista si zlámal obratle

Bystřice pod Hostýnem - Alkohol se stal osudným dvaapadesátiletému muži, který se vydal v sobotu 26. července odpoledne na kole z Bystřice pod Hostýnem do místní části Sovadina. Při průjezdu jednou ze zatáček totiž nezvládl řízení a cestou z kopce sjel do příkopu.

„Tam spadl z kola a zůstal ležet. Při tom si zlomil několik obratlů,“ popsala mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Přivolaní policisté nechali cyklistu orientačně dýchnout do přístroje, který mu naměřil přes dvě a půl promile alkoholu.

Senior upadl na kosu, pak zemřel

Lutonina - Smutný případ vyšetřují zlínští policisté. Šestaosmdesátiletý muž se v neděli 27. červencev Lutonině na Vizovicku při sečení louky zranil o kosu a zemřel. Seniora našla jeho manželka ležet bez známek života na louce. Lékařka, která už mu nedokázala pomoci, neshledala cizí zavinění. „Důchodce prodělal několik operací kyčle a musel používat francouzské berle. Podle všeho zakopl a na kosu spadl tak nešťastně, že se smrtelně zranil,“ konstatovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Co se mu přesně stalo, však odmítla říci, protože zatím nemá k dispozici výsledek nařízené pitvy.

Dvojice mužů se vrhla na policejní hlídku

Zlín/ Perné chvilky zažila v sobotu v noci hlídka zlínských policistů. Ty totiž napadla dvojice mužů, které strážci zákona zastavili ve voze kvůli dechové zkoušce.

Řidič nadýchal 0,74 promile, a policisté ho tedy vyzvali, aby se podrobil lékařským odběrům. Když mu chtěli z bezpečnostních důvodů dát pouta, začal muže bránit jeho spolujezdec a policisty od něj odtahoval. „Šestadvacetiletý muž se snažil jednoho z policistů udeřit pěstí a pak se dal na útěk. Přitom mu vytrhl vysílačku, kterou pak odhodil,“ popsala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Uprchnout se snažil i šofér, ale toho policisté chytili. „Mezitím už na místo dorazila posila, která si již spoutaného řidiče odvezla, a hlídka tak začala pátrat po druhém uprchlíkovi. Toho však nenašla,“ konstatovala mluvčí.

Za pár hodin nato však šestadvacetiletý muž přišel na policii sám. „Začal si ale stěžovat na nepřiměřený zákrok policie. Ten jsme nakonec vyhodnotili jako naprosto oprávněný,“ podotkla policejní mluvčí.

Oba muže nakonec policie obvinila z trestného činu útok na veřejného činitele, za který hrozí až tříleté vězení.

Dělník pil pivo, proto spadl

Kroměříž - Dělník, který spadl na konci května z lešení u panelového domu v Kroměříži, si může za svá zranění sám. Ukázalo to vyšetřování, při kterém se přiznal, že nebyl při práci střízlivý.

Devětadvacetiletý muž se zřítil v osudný den z jedenáctimetrové výšky, tedy přibližně ze čtvrtého patra. „Událost se stala kolem půl třetí odpoledne.

Mladý muž pracoval na trubkovém lešení, během chvíle však spadl na zem,“ informovala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Po pádu se těžce zranil, proto ho musel transportovat vrtulník do olomoucké fakultní nemocnice. „Ve chvíli, kdy ho záchranáři odváželi, byl v kritickém stavu,“ zhodnotila Malenovská. Pozdější vyšetření ukázala, že si poranil páteř a vnitřní orgány. I přes vážně vypadající stav však nešťastnou událost přežil a v červnu se podrobil výslechu policistů, kteří případ šetřili jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. „Ve své výpovědi se pak přiznal k tomu, že než na lešení vylezl, pil pivo. V krvi měl při vyšetření více než jedno a půl promile alkoholu,“ podotkla Malenovská.

Celý případ proto policisté odložili. „Nezjistili jsme, že by se stal trestný čin. Ze strany zaměstnavatele ani jiné společnosti, která se na pracích podílela, nedošlo k pochybení,“ konstatovala mluvčí.

Jediným viníkem je tak samotný dělník z Polska.

Kapsář vzal ženě peněženku

Valašské Meziříčí - Nestřeženého okamžiku v pátek 25. července odpoledne drze využil policii zatím neznámý kapsář. V obchodním domě Kaufland, nedaleko vlakového nádraží ve Valašském Meziříčí, sebral peněženku jedné z nakupujících. „Pětatřicetiletá žena ji měla uloženou v kabelce, kterou nesla přehozenou přes rameno,“ popsal asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Spolu s peněženkou přišla okradená také o platební kartu, osobní doklady a tři tisíce korun v hotovosti. „Samotná peněženka pak měla hodnotu osm set korun,“ doplnil Zgarba. Po zloději nyní policisté pátrají.

Zpravodajové Deníku