Zloděje zaujal dalekohled i šperky

Zdislavice - O věci za několik stovek korun připravil neznámý zloděj majitele rodinného domu ve Zdislavicích. Nezvaný host stavení navštívil v pondělí 9. června a odnesl si z něj cennosti. „Odcizil fotoaparát, dalekohled, šperky a další věci, jejichž celková hodnota je asi jeden a půl tisíce korun,“ informovala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská. Mimo to pachatel poškodil zařízení domu.

Z hospody zmizely lahváče i peníze z automatů

Zubří - Do restaurace v Zubří zavítal uplynulý víkend 7.-8. června nezvaný host. Majitel zařízení nahlásil vloupání v pondělí ráno. „Zloděj dovnitř vlezl oknem, které předtím rozbil, a začal s důkladnou prohlídkou objektu,“ popsala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Nejdříve vypáčil pět výherních automatů, ze kterých vybral bezmála sedm tisíc korun. Bez povšimnutí nenechal ani automat na cigarety. „Zkoušel jej otevřít násilím, ale žádné cigarety ani peníze z něj nedostal. Pouze automat poškodil,“ vylíčila Brousilová. Rabování restaurace poté završil tím, že z lednice vzal pětadvacet lahví piva. „Celková škoda, která jeho řáděním vznikla, byla odhadnuta na třicet osm tisíc korun,“ doplnila Brousilová.

Žena pořezala nožem svého manžela

Zlín - Ošklivě pořezanou rukou skončila v úterý 10. června hádka manželů ze Zlína. Šestačtyřicetiletá žena při ní pořezala nožem ruku muži tak, že ho musela sanitka odvézt do nemocnice, aby mu ránu sešili. Muž ale raději zavolal strážníky.

Hlídka však na místě od manželů slyšela rozdílné historky. „Zatímco manžel tvrdil, že ho manželka fyzicky napadla a chtěla ho úmyslně bodnout nožem, žena zase měla připravenou jinou verzi. Podle ní se celá událost seběhla tak, že když připravovala jídlo, nepohodla se s manželem, který jí chtěl nůž vzít a při tom se pořezal,“ sdělila mluvčí strážníků Šárka Škubalová. Policisté ale na noži už krev nenašli, protože pořádná žena ho stačila umýt. Mezitím na místo dorazila i sanitka s lékařem, která zraněného muže odvezla k ošetření do nemocnice.

Z nádrží zmizelo dvě stě litrů nafty

Postoupky - Z odstavených traktorů a vysokozdvižného vozíku v areálu soukromé firmy v kroměřížské místní částí Postoupky se neznámému pachateli o uplynulém víkendu 7.-8. června podařilo vysát pohonné hmoty. „Z nádrží zmizelo celkem dvě stě třicet litrů nafty. Majitel utrpěl újmu ve výši osmi tisíc korun,“ zhodnotila kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

zpravodajové Deníku