Zavinil nehodu a po týdnu sám přišel na policii

Kroměříž - Přiznat se k účasti na dopravní nehodě přišel ve čtvrtek 22. května dopoledne na dopravní inspektorát v Kroměříži jednačtyřicetiletý místní muž.
„Policistům řekl, že 15. května řídil mezi obcemi Sulimov a Kvasice osobní vůz Škoda Favorit a havaroval. Tehdy nehodu policii nenahlásil,“ konstatovala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská. Při vyšetřování nehody navíc policisté zjistili, že muž užil auto svého známého bez svolení a navíc nemá řidičský průkaz.

„Nyní mu proto hrozí trestní stíhání pro řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a neoprávněné užívání cizí věci. Při nehodě vznikla na vozidle škoda ve výši pět tisíc korun,“ dodala Malenovská.

Zloděj se vymluvil na trénink

Zlín - S neobvyklou výmluvou přišel sedmadvacetiletý muž z Luhačovic, kterého ve čtvrtek 22.května zlínští strážníci chytili krátce poté, co utekl z prodejny domácích potřeb v Bartošově ulici, kde ukradl sadu nožů za více než dva tisíce korun.

„Prodavačka nám volala, že přistihli v obchodě zloděje, který však utekl směrem k sadu Svobody,“ sdělila mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Jeho útěk mu ale překazila hlídka. „Muž se jí snažil namluvit, že se šel proběhnout. Prodavačky ho ale poznaly, navíc strážníci na místě našli i odhozené nože,“ podotkla mluvčí.

Vodku z obchodu zloděj neodnesl

Vsetín - Dvě láhve vodky se ve čtvrtek 22. května odpoledne pokusil ukrást ve vsetínské prodejně Kaufland místní pětačtyřicetiletý muž. „Uschoval si je do batohu a prošel pokladnou, aniž by zaplatil,“ vylíčila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Tento kousek mu ovšem nevyšel. „Hned za pokladnou jej totiž přistihl pracovník bezpečnostní agentury,“ poznamenala Brousilová. Případu se ujali policisté.

Stejný výtečník byl navíc v minulosti za stejnou krádež potrestán.

zpravodajové Deníku