Opilé bezdomovce vykázali z nádraží

Valašské Meziříčí - Dvakrát museli valašskomeziříčští strážníci zasahovat v úterý 20. května proti bezdomovcům na vlakovém nádraží. Ty do tamní odbavovací haly zahnal déšť. „Šlo o tři podnapilé muže a ženu. V hale tropili výtržnosti, obtěžovali cestující a kouřili, přestože je to v prostorách zakázáno,“ popsal ředitel strážníků Jan Camfrla.

Hodinu po vykázání se bezdomovci vrátili zpět. Napodruhé už strážníci ohlídali, aby se výtržníci do haly nedostali. Případem se bude zabývat městský úřad.

Zloděj vytopil sportovní centrum

Zlín - Dvacet tisíc korun škody napáchal nenechavec majitelům sportovního centra na zlínském sídlišti Jižní Svahy. „Pachatel se totiž do centra nejen vloupal, ale pak otevřel kohout hydrantu a do prázdné místnosti vypustil asi dvanáct metrů kubických vody. Ta promáčela celý interiér,“ popsala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

To však nestačilo, protože navíc natřel rám dveří ostře zelenou barvou. „Policie teď po tomto člověku pátrá. Je totiž podezřelý ze dvou trestných činů, a to vloupání a poškozování cizí věci, za které mu hrozí až rok vězení,“ sdělila mluvčí.

Ze skříně v ložnici zmizely úspory

Vrbka - O několik desítek tisíc korun si obohatil vlastní rozpočet neznámý pachatel, který v úterý 20. května zavítal bez pozvání do jednoho z rodinných domů v obci Vrbka na Kroměřížsku.

„Poté, co se během dne vloupal dovnitř, se mu ze šatní skříně v ložnici podařilo odcizit finanční hotovost šestačtyřicet tisíc korun,“ informovala o případu kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Podvodník z Přerova vylákal z lidí devětatřicet tisíc korun

Vsetín - Kvůli podvodu je od úterý 20. května trestně stíhán třiačtyřicetiletý muž z Přerova.

„Už v březnu loňského roku totiž ve Vsetíně na parkovišti za poliklinikou vylákal od několika lidí finanční hotovost v celkové výši devětatřicet tisíc korun,“ vysvětlila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Důvěřivce zlákal vidinou nákupu různého zboží, především elektroniky, mobilních telefonů a cigaret. „Podvedení lidé mu na uvedeném místě zaplatili za zboží, které si u něj předem telefonicky objednali,“ doplnila Brousilová.

Když povedený prodejce peníze převzal, odešel z parkoviště s tím, že zboží má ve voze na jiném místě. „Zpět se již nedostavil. Do dnešního dne také nikomu nic nedodal ani nevrátil peníze,“ podotkla Brousilová. Za tento podvod může jít Přerovan až na tři roky do vězení.

Nezvaný host vzal z domu auto, bicykl, peníze i alkohol

Horní Bečva - Do garáže rodinného domku v Horní Bečvě se v úterý 20. května vloupal prozatím neznámý zloděj. „Za použití násilí rozlomil zámek dveří a vešel dovnitř,“ popsala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

V místnosti sebral klíče od druhé, dřevěné garáže, která stojí v blízkosti domu. „Po odemčení dveří se v garáži zmocnil osobního auta Ford Mondeo,“ sdělila Brousilová.

S tímto lupem však poberta zřejmě ještě spokojený nebyl. Vrátil se zpět do rodinného domu, kde z garáže sebral pánské horské jízdní kolo červené barvy.

„Prohledal také všechny místnosti stavení a z ložnice si poté odnesl náramkové hodinky, finanční hotovost, a nepohrdl ani alkoholem,“ vylíčila policejní mluvčí.

Bohatý lup, který si nenechavec nakonec odnesl, ocenil sedmapadesátiletý majitel rodinného domku z Horní Bečvy na osmadevadesát tisíc korun.
„V případě dopadení bude zloděj obviněn hned ze tří trestných činů,“ zdůraznila Brousilová. Dopustil se totiž nejen krádeže vloupáním, ale také porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci.

zpravodajové Deníku