Hluk

Lapka ukradl 2 800 kilogramů kovů za 377 000

Odpad barevných kovů v celkové hodnotě 377 000 korun ukradl neznámý pachatel v Hluku. „V době od 15. 11. do 21. 11. se vloupal do společnosti Minerál-Metal s r. o. Hluk, kde odcizil 2 800 kilogramů odpadu barevných kovů,“ informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř. Za uvedený trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody až do výše tří let.

Uherské Hradiště

Zloděj vybral dvě peněženky v jedné kanceláři

Hned dvě peněženky vybílil lapka v neuzamčené kanceláři prodejny v Uherském Hradišti. „Ke krádeži došlo ve středu 21. listopadu od 13.30 do 14.30. Hotovost zloděj ukradl z kanceláře prodejny Faro-T s. r. o. Jedna z peněženek ležela volně v místnosti a druhá byla v kabelce. Pachatel využil momentu, kdy se v kanceláři nikdo nezdržoval,“ popsal krádež uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.

Holešov

Oba řidiči utrpěli těžká zranění

Vážnou dopravní nehodu museli řešit kroměřížští policisté v pondělí 19. listopadu u Alexovic u Holešova. Tam se před desátou hodinou ranní střetla dvě vozidla na křižovatce. Výsledkem havárie byli dva těžce zranění šoféři a škoda na obou vozidlech se vyšplhala na dvě stě tisíc korun.

„Devětadvacetiletý řidič ze Zlína při jízdě křižovatkou nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě!, a při tom přehlédl vozidlo, které po hlavní silnici ve směru na Třebětice řídil dvaapadesátiletý muž z Holešova,“ popsala příčinu nehody mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Zlín

Chtěl peníze, proto napadl své rodiče

Hrubým způsobem se ke svým rodičům ve středu 21. listopadu večer zachoval čtyřiadvacetiletý mladík ze Zlína. Když mu odmítli dát peníze, začal jim nadávat a vyhrožovat, že jim rozbije byt. „Mladík nakonec z domu odešel, ale stačil matce odcizit dvoje hodinky za čtyři tisíce korun. Rodiče se pak obrátili o pomoc na policii. Ta po něm hned začala pátrat,“ řekla mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.

Krátce na to agresora policisté zadrželi, ale museli použít donucovací prostředky. „Noc pak strávil v cele. Nyní mu za jeho chování hrozí pokuta až patnáct tisíc korun,“ podotkla mluvčí.

Vsetín

Dva mladí sebevrazi přežili

Kritický den prožili ve středu 21. listopadu na Vsetínsku dva mladí lidé. Nejprve se pokusila vzít si život dívka v Ústí u Vsetína. „Doma si pořezala zápěstí pravé ruky a několikrát se bodla do břicha,“ uvedl zástupce policejního ředitele Zdeněk Šimoník. Ve druhém případě si přímo na ulici Smetanova ve Vsetíně pořezal žílu místní dvacetiletý mladík. „Seděl u baru, na kterém byl odložený nůž. Ten vzal, vyběhl ven a zranil se na obou rukou,“ popsal Šimoník. Oba mladí sebevrazi pokus přežili.