Uherské Hradiště

Boršičana přepadli před S barem

Přepadení a několik ran si vysloužil 41letý muž z Boršic u Blatnice, který v sobotu 17. listopadu zavítal do Uherského Hradiště. „Policisté zjistili, že poškozeného přepadli na Tyršově náměstí před S barem dva muži. Udeřili jej několikrát do obličeje, povalili na zem a z kapsy kalhot mu odcizili hotovost, platební karty a mobil. Vznikla mu škoda za 9 tisíc korun,“ vylíčila hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Z přepadení si poškozený odnesl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci. Kriminalisté útok šetří jako trestný čin loupeže, za který pachatelům hrozí deset let vězení.

Půjčil vozidlo známému, ale už se s ním neshledal

Oznámení o neoprávněném užívání vozidla značky BMW pětkové řady přijali v pátek 16. listopadu uherskohradišťští policisté. „Oznamovatel uvedl, že v měsíci lednu letošního roku zapůjčil své vozidlo 25letému známému, ale ten mu ho ani přes opakované urgence do současné doby nevrátil. Tím majiteli vozidla vznikla škoda ve výši 262 tisíc korun,“ informovala uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Policisté po motorovém vozidle vyhlásili pátrání a zahájili úkony v trestním řízení pro trestný čin neoprávněné užívání cizí věci. V případě prokázání viny může být pachateli udělen trest odnětí svobody až do výše dvou let.

Uherský Ostroh

Lapka vybílil novinový stánek

Kvůli vloupání do novinového stánku se zřejmě nenechavec musel nechat zavřít v uherskoostrožské restauraci.

„Zatím neznámý pachatel se v tamní kavárně schoval pravděpodobně ještě před zavírací dobou, násilím pak vnikl do novinového stánku, který je součástí ostrožské provozovny. Odcizil tam finanční hotovost a dva kartony cigaret. Objekt potom opustil střešním světlíkem,“ popsala pravděpodobný scénář krádeže v pátek 16. listopadu uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Šanov

Žena našla mrtvého manžela v jímce

Nepříjemný šok zažila v neděli 18. listopadu ráno devěpadesátiletá žena ze Šanova na Zlínsku. Když vyšla před dům, našla v nedaleké metr hluboké odpadní jímce svého manžela. Muž byl však mrtvý.

„Přivolaný lékař neshledal žádné cizí zavinění,“ řekla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

„Přesto jsme nařídili soudní pitvu, která by nám měla s určitostí říct, zda tomu tak skutečně bylo. Na výsledky zatím čekáme,“ dodala policejní mluvčí.

Vsetín

Z garáže zmizelo značkové oblečení

Doslova vybílenou garáž ve Vsetíně­Luhu zanechal za sebou zatím neznámý zloděj. Pro svůj lup si přišel v pátek 16. listopadu v noci.

„Rozbil zámek garážových vrat a pak už bez problémů vlezl dovnitř,“ potvrdil asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Lump si podle majitele z garáže, která slouží jako sklad jedné vsetínské firmy, odnesl různé značkové sportovní oblečení, obuv a další zboží v celkové hodnotě přibližně sto padesát tisíc korun.

To mu ale nestačilo. „Mimo to sebral ještě motorovou pilu za dalších dvanáct tisíc,“ doplnil Zgarba.