Podolí

V Podolí lapka vzal kabel i trubky

Padesát metrů elektrického kabelu a dvacet kusů ocelových tyčí z novostavby rodinného domku se hodilo neznámému zloději. Ke krádeži došlo ve čtvrtek 15. listopadu v Podolí v části zvané U Žlebu. „Ukradené věci skončí pravděpodobně ve sběrných surovinách. Svým jednáním způsobil lapka škodu ve výši 7000 korun,“ informovala uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Babice

Údržbář spadl z pětimetrového žebříku

Z pětimetrové výšky spadl na zem muž, který prováděl údržbu a výměnu žárovek ve výrobní hale v jedné z babických firem. „Policisté zjistili, že se jednalo o 32letého muže. Stál na žebříku a z dosud neznámých důvodů z pětimetrové výšky spadl. Způsobil si vážné zranění hlavy a zlomeninu ruky. Policisté zjišťují, zda nedošlo k porušení norem bezpečnosti práce,“ informovala o případu ze středy 14. listopadu hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Zlín

Syn napadl matku s nožem v ruce

Na svou matku ve čtvrtek 15. listopadu vytáhl nůž její sedmnáctiletý syn. Její otec, který vše viděl, ihned přivolal do bytu na zlínském sídlišti Jižní Svahy strážníky. „Hlídka zjistila, že se syn v minulosti již léčil v psychiatrické léčebně. Znova prý u něj došlo k výbuch agresivity. Mladík z bytu mezitím odešel, i s nožem. Hlídka proto zahájila pátrání,“ řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Krátce poté ho strážníci zpozorovali u nedalekého supermarketu. „Když je spatřil, znovu vytáhl nůž, který schoval za zády. Zbraň naštěstí pustil po tom, co ho k tomu hlídka vyzvala. Vzápětí skončil s pouty na rukou,“ sdělila mluvčí. Strážníci pak přivolali lékaře, který rozhodl o jeho převozu na psychiatrii.

Vizovice

Opilý cyklista kličkoval na silnici

Nevšední pohled se naskytl v uplynulém týdnu policistům ve Vizovicích. Večer jim totiž pod auto málem vjel cyklista, který na světle modrém dámském kole doslova kličkoval po frekventované silnici.

„Proto ho taky policisté ihned zastavili a zjistili, že je notně opilý. Jednatřicetiletý cyklista měl téměř tři promile alkoholu v krvi a sám policistům přiznal, že se opíjel už od rána,“ informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Policejní hlídka muži další jízdu na kole zakázala a vše oznámila na vizovický městský úřad.

„V přestupkovém řízení teď cyklistu čeká několikatisícová pokuta,“ dodala mluvčí Bartíková.