Kudlovice

Z novostavby sebral lapka nářadí za 112 tisíc korun

Laserový nivelační přístroj, elektrocentrálu, úhlové brusky, elektrické vrtací kladivo a další nářadí v celkové hodnotě přesahující 112 tisíc korun odcizil zatím neznámý lapka z novostavby v Kudlovicích. „Do rodinného domu vnikl zloděj násilím. Policisté na místě zajistili stopy a po pachateli pátrají,“ informovala hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Slovácko

Opilý cyklista srazil na hradišťském náměstí chodkyni

K osmi dopravním nehodám vyjížděli hradišťští policisté během uplynulého víkendu 27.-28. října. Žádná z nich naštěstí nebyla vážná.

Při jedné ze srážek na mařatickém sídlišti Východ se 54letý řidič automobilu Lancia plně nevěnoval řízení a najel na obrubník, kde narazil do zaparkovaného vozidla KIA. Pokračoval však v jízdě, přičemž narazil do dalšího zaparkovaného vozidla, tentokrát do Renaultu Laguna. Poté odbočil na ulici Lomenou, kde auto odstavil a odešel, aniž by nehodu nahlásil. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

„Policisté řidiče zadrželi a zjistili mu v krvi 0,40 promile alkoholu. Případ bude dále šetřen ve správním řízení na příslušném městském úřadě,“ poznamenala hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Další nehoda se odehrála v centru Uherského Hradiště na Masarykově náměstí u místní lékárny. V neděli vpodvečer kolem projížděl 22letý cyklista a plně se nevěnoval řízení. Zezadu narazil do 26leté chodkyně, jdoucí stejným směrem. „Po střetu oba upadli na zem a lehce se zranili. Policisté u cyklisty dechovou zkouškou zjistili, že má v krvi 2,17 promile alkoholu. Také v tomto případě bude celá věc podstoupena ke správnímu řízení na příslušný městský úřad,“ uvedla Zámečníková. O víkendu policisté zjistili také další řidiče, kteří požili před jízdou alkohol. U jednoho překročila hranici jedné promile, ostatní dechové zkoušky potvrdily alkohol do výše jedné promile alkoholu v krvi.

Uherské Hradiště

Stavbyvedoucí zpronevěřil osm tisíc korun

Z trestného činu zpronevěry obvinili v pátek 26. října hradišťští kriminalisté 34letého muže z Nového Jičína.

„Ten jako stavbyvedoucí, vykonávající činnost o provedení práce na základě ústní dohody, převzal od obchodního zástupce stavební společnosti peníze na ubytování dělníků a nákup pohonných hmot,“ prozradila hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Částku však podle ní muž použil na jiný, dosud nezjištěný účel.

Za své jednání mu v případě prokázání viny může být udělen trest odnětí svobody až do výše dvou let.

Uherský Brod

Šumičan vzal Broďanovi šest tisíc

Loupežnému přepadení se v pátek 26. října odpoledne neubránil padesátiletý muž z Uherského Brodu. Ten uvedl, že ho při chůzi po chodníku kolem dětského hřiště mezi ulicí Hlavní a Okružní přepadl zloděj, ve kterém poznal 30letého muže ze Šumic. Útočník padesátníka podle hradišťské policejní mluvčí Jitky Zámečníkové uhodil zezadu do hlavy a ukradl mu z kapsy kalhot finanční hotovost 6 tisíc korun. „Přitom mu způsobil zranění, a to tržnou ránu horní části pravého ucha o délce jeden centimetr,“ poznamenala Zámečníková. Podezřelého strážci zákona zadrželi a obvinili z trestného činu loupeže. Lupiči hrozí až desetileté vězení.

Huštěnovice

Taxikář hrozil plynovou pistolí

Ohrožování střelnou zbraní ze strany řidiče taxíku museli v sobotu 27. října v noci řešit hradišťští policisté. Sedmadvacetiletý oznamovatel uvedl, že se nechal dovézt se svou 22letou známou taxíkem do obce Huštěnovice a po předchozím konfliktu při vystupování z taxíku na něj řidič vytáhl plynovou pistoli. S tou poškozeného ohrožoval a povalil ho na zem. „Při šetření policisté zjistili, že poškozený má v krvi 1,72 promile alkoholu a jeho známá 2,14 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí policistů v Uherském Hradišti Jitka Zámečníková. Kriminalisté zajistili 25letého řidiče taxíku z Uherského Hradiště a ve zkráceném řízení sdělili podezření z trestného činu výtržnictví.