Zlín

Řidič zastavil o svodidla

O svůj řidičský průkaz přišel v pátek 31. srpna v noci pětašedesátiletý muž, který havaroval ve Zlíně na ulici Okružní do svodidel. „Řidič se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a vyjel mimo jízdní pruh, kde narazil do svodidel. Muži se naštěstí nic nestalo, ale protože jeho dechová zkouška byla pozitivní, policisté mu zabavili na místě řidičský průkaz,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že hříšník souhlasil i s odběrem moči a krve v nemocnici.

Benzinku přepadli už podruhé během jednoho měsíce

Už podruhé během srpna byla v pátek 31. srpna ráno přepadena čerpací stanice ve Zlíně pod Jižními Svahy. Policisté ihned po zloději vyhlásili pátrání.
„Krátce před třetí hodinou ráno vstoupil neznámý pachatel do benzinové čerpací stanice. Personálu začal s nožem v ruce vyhrožovat, že jestli mu nevydá tržbu, tak ho použije. Vystrašená obsluha mu vydala několik tisíc korun, které zloděj vzal a utekl,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že do pátrání po zloději byly zapojeny všechny hlídky.

Stejná čerpací stanice se stala terčem loupežného přepadení už 2. srpna tohoto roku.

Celkem se na Zlínsku v tomto roce stalo už třiatřicet loupeží.

Staré Město

Dcera okradla vlastní rodiče

O platební kartu a pět tisíc korun v hotovosti obrala před několika dny šestadvacetiletá žena ze Starého Města na Uherskohradišťsku své vlastní rodiče. Ti dceřin čin ve čtvrtek nahlásili na policejní služebně.

„Pomocí platební karty navíc dcera svým rodičům odcizila další dva tisíce korun,“ informoval o nevšedním případu mluvčí uherskohradišťských policistů Jaroslav Krejčíř.

Staroměštanka je nyní obviněna hned ze dvou trestných činů. „Policejní komisař mladé ženě sdělil podezření z trestných činů krádeže a také neoprávněného držení platební karty. Pachatelce hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let,“ upřesnil policejní mluvčí.