Uherské Hradiště

Krádeže peněženek oznámili poškození až o pár dní později

Další krádeže peněženek šetří od pondělí 27. srpna uherskohradišťští policisté. „První peněženku odcizil neznámý zloděj ze zadní kapsy kalhot na diskotéce na Smraďavce. Byť se krádež stala již v pátek, poškozený ji přišel oznámit až včera. Majitel peněženky přišel o finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu v celkové výši sedmnáct set korun,“ sdělila uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

O druhém případu se policisté dověděli až v pondělí 27. srpna, ačkoli ke krádeži došlo už v neděli 26. srpna v dopoledních hodinách, a to v restauraci v ulici Růžová v Uherském Hradišti. „Neznámý zloděj využil volně odloženého batohu a z něj odcizil peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a drobnými písemnostmi,“ dodala policejní mluvčí.

Opilý šofér autem naboural nejen stojan na kola, ale i vzrostlý strom

Kuriózní dopravní nehodu museli v pondělí 27. srpna večer šetřit hradišťští dopravní policisté. „Šestapadesátiletý řidič ze Starého Města najel na Šafaříkově ulici v Uherském Hradišti do stojanu na jízdní kola a jedno poškodil. Poté se snažil zaparkovat u zdejšího hotelu a přitom narazil do vzrostlého stromu,“ popsala událost hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Policisté muži naměřili více než dvě a půl promile alkoholu v krvi. Poté jej převezli na služebnu do cely předběžného zadržení. „Řidiče nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Během své jízdy způsobil škodu za více než pět tisíc korun,“ informovala Zámečníková.

Zlín

Žena se pokusila o sebevraždu

Hned druhý pokus o sebevraždu řešili během dvou dnů zlínští strážníci.

Zatímco v neděli 26. srpna si sebevrah zavolal strážníky na pomoc sám, v pondělí 27. srpna večer se ozval policii muž, který se bál o svou přítelkyni. „Uvedl, že se nemůže dostat do jejího bytu, protože jsou z druhé strany v zámku klíče. Prý mu vyhrožovala, že spáchá sebevraždu. Hlídka okamžitě vyrazila na místo, a protože se jednalo o ohrožení života, vstoupila do bytu násilím,“ řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová. Na pohovce ležela v bezvědomí žena. „Nebyla schopna komunikace. Pod stolem ležela prázdná lahev od vodky. Protože byla silně intoxikovaná zřejmě nejen alkoholem, přivolali strážníci i sanitku. Ta ji odvezla do nemocnice,“ dodala mluvčí.

Fanoušek Baníku vběhl pod auto

Jen lehké zranění utrpěl fanoušek Baníku, kterého v pondělí 27. srpna hodinu před zápasem srazilo auto u podjezdu na ulici Dlouhá ve Zlíně. Muž totiž vběhl na přechod pro chodce v době, kdy byla na semaforu červená. „V tu chvíli přijížděla i řidička osobního vozu, která už nedokázala zabránit střetu. Muž z místa nehody utekl, ale policisté ho chytli a odvezli do nemocnice. Na reverz ji ale opustil a šel na fotbal,“ uvedla mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková. Dodala, že dopravní policisté nehodu ještě prošetřují.