Uherský Ostroh

Lupič si v bytě v Ostrohu přišel na milion korun

Uschovávat doma větší množství peněz se nevyplácí. V neděli 26. srpna se o tom přesvědčil i muž z Uherského Ostrohu. „Do jeho bytu se vloupal neznámý pachatel a ukradl mu více než milion korun,“ uvedla hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. „Policisté na místě zajistili stopy a po pachateli pátrají,“ dodala Zámečníková.

Uherské Hradiště

Dvojice lupičů mladíka u řeky přepadla a zranila

Na procházku po břehu řeky Moravy v neděli 26. srpna velmi dlouho nezapomene čtyřiadvacetiletý mladík z Uherského Hradiště. Když se totiž kolem osmnácté hodiny vracel zpátky domů, přepadli jej dva muži snědé pleti a sebrali mu mobilní telefon.

„Poškozený mladý muž utrpěl drobné poranění, které si však vyžádalo lékařské ošetření. Pachatelé mu svým jednáním způsobili škodu ve výši čtyři a půl tisíce korun,“ informovala o víkendovém případu mluvčí uherskohradišťských policistů Jitka Zámečníková.

Staré Hutě

Nenechavec se vloupal do domu

Vloupání do rodinného domku ve Starých Hutích šetří od neděle 26. srpna hradišťští kriminalisté. „Neznámý zloděj vnikl do domku násilím a odcizil elektrickou vodárnu a rádio s CD přehrávačem,“ prozradila hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Pachatel tak způsobil škodu za šestadvacet tisíc korun.

Vsetín

Zloděj seniorovi vytáhl peněženku přímo z košile

Pořádně napálit se nechal od neznámého zloděje sedmasedmdesátiletý muž ze Vsetína.

V sobotu 25. srpna kolem desáté hodiny večer v ulici Štěpánská k němu totiž přistoupil neznámý muž a řekl mu, že mu něco vypadlo na chodník.
„Jakmile se penzista ohnul, zloděj nečekaně vytáhl z jeho kapsy u košile peněženku,“ sdělila podrobnosti krádeže vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Jak dále uvedla, lapka i s lupem utekl pryč. Okradený důchodce měl v peněžence doklady a šest set korun. „Věc šetříme jako krádež na osobě, za kterou trestní zákon ukládá až dvouleté vězení,“ doplnila informace policejní mluvčí Javorková.

Zlín

Sebevrah si zavolal pomoc mobilem

Kuriózní pokus o sebevraždu řešila v neděli 26. srpna hlídka zlínských strážníků. O pomoc je totiž mobilem požádal samotný sebevrah.

„Muž do telefonu tvrdil, že visí ve sklepě na kabelu. Původně se chtěl totiž oběsit, ale rozmyslel si to a pak se nemohl ze smyčky dostat. Strážníci tedy rychle vyrazili do jeho domu, kde jim muž rozbitým sklepním okýnkem sdělil, že hlavní dveře nezamkl, takže mohou do baráku klidně vejít. Hlídka ho pak osvobodila,“ řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Dvaatřicetiletý sebevrah jim pak sdělil, že to chtěl udělat kvůli tomu, že od něj odešla jeho přítelkyně. „Prý jí totiž dal facku a ona jej pak opustila i s dětmi,“ doplnila Škubalová. Hlídka pak na místo zavolala i sanitku, která nešťastníka odvezla k vyšetření.

Otrokovice

Fernet ho dostal za mříže

V policejní cele skončil o víkendu 25.-26. srpna mladík, který v otrokovickém supermarketu ukradl čtyři láhve fernetu. „Hlídku strážníků přivolala pracovnice supermarketu, že chytli zloděje, který tam ukradl čtyři láhve fernetu. Strážníci na místě zjistili, že se dvaadvacetiletý mladík v poslední době dopustil více krádeží. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla přivolána státní policie,“ uvedl zástupce velitele Městské policie Otrokovice Karel Koňařík. Dodal, že mladíka odvezli do cely předběžného zadržení.

Kroměříž

Mladík užil pervitin a pak sedl za volant

Nehodu zaviněnou řidičem pod vlivem omamných látek museli v neděli řešit kroměřížští policisté.

„Pětadvacetiletý muž v ulici Obvodová najel se Škodou Felicia na parkovací plochu před obchodním domem Kaufland, nezvládl řízení a narazil do okrasného stromu na zvýšeném ostrůvku,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Přivolaní policisté u muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní.

„Vzhledem k neobvyklému vystupování byl ale u něj proveden i test na přítomnost omamných látek,“ dodala mluvčí.

Ukázalo se, že mladík užil látky ze skupiny amphetaminů či methanphetaminů, sám řidič pak přiznal, že týž den dopoledne užil nitrožilně dávku pervitinu.
Nikdo naštěstí nebyl zraněn, mladý motorista je ale podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, v případě uznání viny mu tedy hrozí až tříletý trest.