Uherskohradišťsko

Plamenům padly za oběť včelíny

Dva včelíny se staly obětí plamenů ve druhé půli srpna na Uherskohradišťsku.

Na zvýšenou opatrnost při práci s otevřeným ohněm proto upozorňuje předseda Okresního výboru Českého svazu včelařů v Uherském Hradišti Karel Hladiš. „Síření by mělo být prováděno mimo včelín a při maximálním dodržení všech požárních zásad. Stejně tak by včelaři měli postupovat při podzimním ošetření včelstev fumigací (zadymování pomocí doutnajícího knotu, pozn. red.). Nedodržení zásad práce s otevřeným ohněm způsobuje škody na včelách, včelařském majetku, na lesních porostech i na stavbách určených k bydlení, “ varoval Hladiš.

 

Zaplatila za nepozornost, přišla o kabelku

O kabelku přišla ve čtvrtek v23. sprna podvečer dvaatřicetiletá žena. Ke krádeži došlo na parkovišti u jednoho z hradišťských supermarketů.

„Majitelka si kabelku odložila na zem vedle vozidla a nakládala do vozíku nákup. Kabelku nechala bez dozoru a toho využil neznámý zloděj,“ vysvětlila mluvčí hradišťských policistů Jitka Zámečníková. Okradená žena měla v kabelce peněženku s finanční hotovostí, platební kartu, stravenky, osobní doklady, mobilní telefon a svazek klíčů. Pachatel jí tak způsobil škodu za více než deset tisíc korun.

Velký Ořechov

Zloději vybílili pálenici, škoda činí čtyři sta tisíc korun

Kompletně celé zařízení na výrobu alkoholu ukradli během víkendu 25.-26. srpna z pálenice neznámí zloději ve Velkém Ořechově na Zlínsku.

Když kolem provozovny, která byla o uplynulém víkendu uzavřená, projížděl její majitel, viděl, že nad vstupními dveřmi chybí jedna okenice. „Proto se šel podívat dovnitř a zjistil, že chybějící sklo je asi nejmenší zlo,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Z pálenice zmizelo kompletní měděné zařízení pro výrobu alkoholu. „Zloději ukradli surovinový kotel, sběrné nádrže, propojovací potrubí. V místnosti doslova nezůstalo vůbec nic. Majitel si škodu vyčíslil na bezmála čtyři sta tisíc korun,“ podotkla mluvčí.

Dodala, že kriminalistický technik zajistil stopy a policie po pachatelích pátrá. „Do vězení mohou jít až na několik let,“ konstatovala mluvčí.