„V té chvíli měl u sebe několik zatavených stříkaček s pervitinem v hodnotě čtyřiceti tisíc korun," informovala Milena Šabatová, inspektorka uherskohradišťské policie.

Obyvatelé hradišťské čtvrti Stará Tenice byli v úterý 22. října o půl čtvrté odpoledne svědky scény jako z filmu. „Byli tam policajti v kuklách a se zbraněmi v rukou. Zadrželi nějakého chlapa," uvedl jeden z očitých svědků, který událost ohlásil do redakce Slováckého deníku.

Na parkovišti před panelovým domem zasahovala desítka policistů. „Drogy si muž vyzvedl v Olomouci, kde si převzal i osmitisícovou provizi. Měl pokračovat v další distribuci, k čemuž ale díky kriminalistům nedošlo," poznamenala Milena Šabatová.

Podle ní byla spolu s dealerem zadržena i devětadvacetiletá žena, která je uživatelkou pervitinu. Policisté oba převezli k výslechu a ještě ten den je propustili. Muž si vyslechl obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. U soudu mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.