Bavili se spolu a sám nezaměstnaný mladík, který se chlubil svým vysokým příjmem, jí nabídl, že jí pomůže sehnat práci. Poodešel, aby zatelefonoval onomu zprostředkovateli práce. Ve skutečnosti nikomu nevolal, ale spřádal plán, jak dostat dívku ven. „Po ukončení předstíraného hovoru jí řekl, že za chvíli přijede onen muž a že se sejdou dál od budovy, v níž probíhala zábava, aby měli na domluvu klid," uvedl mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Po chvilce se tedy mladá žena zvedla a s mužem odešla sama do noci. Jakmile s ní byl mladík ve tmě z dosahu ruchu zábavy, povalil ženu na zem a zalehl ji. Začala se bránit a křičet o pomoc. Muž se jí snažil zacpat ústa a měl jí vyhrožovat, že jestli zakřičí, tak ji zabije. Žena se nepřestávala bránit. Útočník si rozmyslel, že se přesunou ještě dál do tmy. V okamžiku, kdy pachatel povolil sevření, se slečně podařilo vysmeknout a utéct zpět za přáteli na zábavu. Po chvilce zavolali na linku 158 a celou událost oznámili.

Policisté vyjeli na místo, odkud předtím podezřelý muž odešel. Hlídka zjistila, k čemu mělo dojít, muže dohledala, zadržela a eskortovala do policejní cely. „Z útoku naštěstí vyšla mladá žena bez fyzické újmy," doplnil policejní mluvčí. Po výsleších sdělili kriminalisté jednadvacetiletému muži z Uherskohradišťska obvinění ze spáchání trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu, za což mu hrozí až pětiletý pobyt vězení.