Pozdvižení v hluckých ulicích vyvolala událost kolem jednoho z tamních bankomatů, konkrétně toho u Komerční banky. V sobotu ráno totiž policisté obdrželi informaci, že je částečně vytažený ze zdi. Přivolaný kriminalistický technik však nakonec konstatoval, že se jednalo o technickou závadu.

„Žádnou podrobnější informaci o tom, co se odehrálo u Komerční banky, nemám. Pouze mi v sobotu volali městští policisté, zdali mám kontakt na některého z pracovníků banky,“ sdělil Deníku starosta Hluku Martin Křižan.

Podle jeho slov jde o jeden ze dvou bankomatů ve městě a v tomto případě navíc o ten nedávno vylepšený a velmi dobře zabudovaný do stěny domu. Vytáhnout jej by tak pro případné zloděje bylo velmi náročné.

„Sám jsem na místě byl, ale až ve chvíli, kdy už dorazili i policisté. Netuším, jak to dále šetří, nicméně za mé přítomnosti byl bankomat už na svém místě a nebyl nijak viditelně poškozen,“ přisvědčil velitel strážníků v Hluku Jaroslav Merta.

K podezřelé situaci u Komerční banky v Hluku mělo dojít v noci z pátku na sobotu 2. února.

„Krátce před osmou jsme přijali oznámení o tom, že je s bankomatem něco v nepořádku. Po příjezdu hlídka zjistila, že je částečně vysunut z kolejnic směrem ven. Přivolaný technik však konstatoval, že se jednalo o technickou závadu, nikoliv o záměr spáchat trestný čin,“ uzavřela za uherskohradišťské policisty Milena Šabatová.

Incidenty z minulosti

Zatímco se v Hluku jednalo o vůbec první podezřelý incident s bankomaty, místní už pamatují například i přepadení benzínky.

V roce 2005 si maskovaný muž s krátkou střelnou zbraní odnesl tržbu i s mobilem a peněženkou prodavačky v přepočtu za 21 tisíc korun. Muže ze Znojma se podařilo policistům dopadnout dlouhých pět let po jeho úspěšné loupeži.
Uherskohradišťsko přitom pamatuje pouze jediný incident s ukradeným bankomatem.

V roce 2007 si jej odvezli zloději z tehdejšího Intersparu ve Starém Městě, kde si měli přijít údajně až na jeden milion korun.