Tam ho odpoledne zstavili policisté při běžné kontrole. Zjistili, že je po něm vyhlášeno pátrání a informovali kolegy v Česku.

Matka pak pro syna ihned přijela. „Už o týden dříve přitom hradišťští policisté mohli matce přinést po dlouhých týdnech pozitivní zprávu o tom, že její pohřešovaný syn je naživu," uvedl hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Při běžné kontrole na něj narazili policisté ve Slovinsku. Neboť mladý muž je plnoletý, nebylo třeba žádného dalšího opatření k zajištění jeho bezpečí či převozu do místa trvalého bydliště. Vyrozuměli české policisty a ti následně mladíkovu matku.

„Smysluplnost a efektivita vyhlášení pátrání v celém Schengenském prostoru a kontroly osob ze strany policie se v tomto případě jednoznačně potvrdila," sdělil Aleš Mergental.

Několikatýdenní úsilí policistů při zjišťování sebemenších detailů o možném výskytu pohřešovaného muže skončilo jeho šťastným návratem a odvoláním pátrání.

„Přitom celému martyriu pátrání a strachu blízkých šlo předejít jednou krátkou SMSkou, mailem nebo telefonním hovorem," povzdychl si policejní mluvčí.