„Než jsem 3. dubna přišel z práce domů, tak se sbalila a odešla. Nasedla o půl třetí do vlaku, na což mám svědky, a odjela. Od té doby o ní nemáme žádné informace,“ říká sklesle její manžel.

Co sedmačtyřicetiletou ženu vedlo k náhlému odchodu je nejisté. Smělík se domnívá, že důvodem může být rapidní snížení její váhy. Žena v minulosti prodělala operaci páteře, po které se rozhodla zhubnout. „Aby páteř méně namáhala, rozhodla se shodit. Během šesti měsíců zhubla o pětadvacet kilogramů. Je možné, že takový nápor její nervy zkrátka nevydržely. Jinak opravdu nevím, proč by něco takového dělala,“ přemýšlel manžel zmizelé.

Jeho zoufalství ještě prohlubuje vědomí, že žena odjela bez jakýchkoliv dokladů. Celou dobu se musí obejít bez občanky, pasu, platební karty či zdravotního průkazu. „Vůbec nevím, kde by mohla být. Jezdím ve vlaku po trase, kterou jela ona. Rozvěsil jsem všude možně její fotky s prosbou o pomoc. Bohužel žádná informace ještě nedorazila,“ vyprávěl Smělík.

Při hledání intenzivně spolupracuje s policisty, kteří se případem zabývají. „Měli jsme větší pátrací akci, do níž se zapojila asi osmdesátka policistů. Hledali jsme kolem trati v Nedakonicích a Moravském Písku, ale bohužel se nám ji nepodařilo najít,“ říká mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková.
Pohřešovanou hledají také v dalších okresech. Poslední stopa však pochází z Uherského Hradiště. „Jedna žena nám oznámila, že pohřešovanou viděla začátkem týdne v Uherském Hradišti,“ podotkla včera Zámečníková.

Informace o ztracené ženě se dostaly i do televizního pořadu Na Stopě. Vše je ale zatím marné. „Nemůžu ani říct, jak se cítím. Chtěl bych všechny poprosit, jestli by mi s hledáním nepomohli,“ uzavřel zoufalý manžel, který se obrátil na úřady od Zlínska až po jižní Čechy. Pokud by ženu někdo zahlédl, může se obrátit na telefonní číslo 724 178 543 nebo policejní linku 158.

Související článek:

Viděli jste ji? Volejte policii