„Staršímu manželskému páru v obci Komňa odpoledne zazvonil telefon. Ve sluchátku se ozval muž, který po nich požadoval peníze pod záminkou, že jsou pro jejich příbuzného. Nejprve chtěl tři sta padesát tisíc a poté částku navýšil na půl milionu korun. Nakonec dodal, že si pro ně za chvíli přijede,“ uvedla k případu Milena Šabatová.

Překvapení manželé podle ní chtěli příbuznému vyhovět, jenže se jim něco nepozdávalo. Proto mu ihned telefonovali. Dotyčný o ničem nevěděl. Manžele poučil, aby nikomu žádné peníze nevydávali a kontaktoval policii.

„Mezitím u domu seniorů zastavilo auto a někdo zazvonil. U branky stál muž, který uvedl, že si pro něco přijel. Manželé ho ale odbyli větou, že mu žádné peníze nedají. Proto z místa odjel,“ popsala Milena Šabatová další vývoj událostí.

Podvodník je podle Komňanů ve věku kolem 40 let, střední postavy, vysoký asi 175 cm, tmavších vlasů, oblečený do šedé prošívané bundy. Muž údajně mluvil česko-polsky. Přijel větším černým vozidlem, na kterém byl uveden nápis TAXI. Dle svědků měl údajně polskou registrační značku.

„Policisté žádají veřejnost, pokud by měl někdo k tomuto muži či vozidlu jakékoliv informace, nechť je sdělí na nejbližší policejní oddělení. Zároveň upozorňují na nekalé praktiky těchto podvodníků a apelují především na seniory, aby nikomu cizímu nevydávali žádné peníze.