„Trojici neznámých lidí uvěřila, že jí jdou nabízet velmi výhodné pojištění, a to ji stálo dvanáct tisíc a dvě vkladní knížky," uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Dva muži se ženou se sami pozvali dovnitř. Paní domácí jim nebránila, usadila je do obývacího pokoje, kde jí vysvětlili, že pojištění je tak výhodné, že ještě dostane peníze zpět a pak podepsala jakýsi dokument. Muž se ženou ji vyzvali, že by si potřebovali projít dům, a tak je žena provedla. Druhý z mužů ovšem řekl, že zatím počká na chodbě. Stará paní dvojici ukázala, co chtěli vidět, došla s nimi zpět k „čekajícímu" muži a společně z domu odešli do černého osobního auta.

„Když druhého dne chtěla jít seniorka na nákup, šla do skrýše pro peníze uložené v obálce. Všech dvanáct tisíc korun bylo pryč a s nimi i dvě vkladní knížky," informoval mluvčí Mergental.

Policisty pátrají po prozatím neznámých pachatelích, kterým bude po dopadení hrozit za spáchání trestného činu krádeže až dva roky vězení. Všichni tři podvodníci byli ve věku od 35 do 40 let, vypadali slušně a mluvili místním nářečím. Žena byla vysoká okolo 170 cm, tmavé vlasy měla ostříhané na krátko s ofinou do čela, nosila dioptrické brýle. Její společníci byli podobně vysocí plnoštíhlí s hnědými krátkými vlasy. „Pokud by měl kdokoliv informace k pohybu této skupiny nebo k případu samotnému, ať je sdělí na policejním oddělení nebo na lince 158," vyzval Aleš Mergental.