Když kolem poledne přišla do obchodu v Protzkarově ulici v Uherském Hradišti slušně vyhlížející žena snědší pleti, nikdo netušil, že se jedná o vykutálenou podvodnici. „Zlodějka, která měla příjemné vystupování, se padesátileté prodavačce se představila jako paní Langerová, zástupkyně obchodu s bytovým textilem v Uherském Hradišti a začala jí nabízet ručníky za výprodejovou cenu,“ popsala počátek krádeže mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Po nějaké chvilce dikutování chtěla mazaná žena mluvit s vedoucím prodejny. Důvěřivá prodavačka se spojila s majitelem a ženě telefonát předala. „Údajná paní Langerová začala s vedoucím prodejny mluvit o schůzce, která měla proběhnout za dvě hodiny a po ukončení hovoru si od prodavačky nechala vyplatit dva a půl tisíce korun s tím, že je domluvená s majitelem,“ uvedla mluvčí.

Žena vzala peníze, v prodejně nechala deset ručníků nezjištěné značky a odešla. Situace se vyjasnila až po příchodu vedoucího do obchodu. „S ženjou si prý jen domluvil schůzku. Ta po chvilce hovor ukončila, fingovala jeho další pokračování a následně z prodavačky vylákala peníze,“ vysvětlila Šabatová.

Podle popisu byla podvodnice snědší pleti, ve věku 30–40 let, asi 170 centimetrů vysoká, s hnědými až rezavými vlasy po ramena, výrazným obočím, oblečená v bílé sukni a bílé halence. „Tato žena se dopustila přestupku proti majetku, za který může dostat pokutu až do výše patnácti tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Kateřina Mikulová