„Po kliknutí na odkaz byla požádána o vyplnění dotazníku. Po odeslání jí tentýž den přišla zpráva na mobilní aplikaci o tom, že vyhrála vysněný vůz. Pro získání výherního vozidla však měla zaslat na jejich účet 140 euro na náklady spojené s přepravou do místa jejího bydliště, což učinila,“ informoval o případu mluvčí policistů v Uherském Hradišti Radomír Šiška.

 Po několika dnech byla dotyčná podle jeho slov údajným zřizovatelem soutěže opět požádána o další platbu, tentokrát 900 euro. Ta měla pro změnu pokrýt celní výlohy. Další a další požadované nesmyslné poplatky neustávaly. Měly mimo jiné zahrnovat i ubytování dopravců, včetně opravy vadného tahače přepravovaného vozidla.

„Vyvrcholením celého sofistikovaného podvodu bylo zaslání zprávy ze strany údajného přepravce vyhraného vozu ženě o tom, že se pravděpodobně stala obětí podvodu. Zřizovatel soutěže s nimi údajně přestal komunikovat, za což ho zažalovali. Po seniorce požadovali peníze také na soudní výlohy,“ popsal Šiška další souvislosti podvodu.

Až poté se seniorka obrátila na policii, která bohužel začala situaci řešit až po provedení několika desetitisícových transakcí. Peníze pro uhrazení veškerých poplatků si navíc nešťastně zajistila bankovním úvěrem. Nešťastnice v několika platbách poslala na neznámý účet téměř 280 tisíc korun.

„Neznámému pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest,“ dodal policejní mluvčí.