„Do telefonu oznámila, že pochybná dvojice žen, kterou přivezl v osobním opelu mladý muž, nabízí v obci deky, šály a další textil,“ uvedl mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Operační důstojník ihned vyslal do Boršic policejní hlídku. Ta našla popsanou skupinu až ve Slavkově. Ženy totiž pochopily, že v Boršicích neporoste pšenka ani podomnímu obchodu, ani případným krádežím, kterých se občas takovíto podomní prodejci a prodejkyně dopouští.

Šestačtyřicetiletá žena a její dvaašedesátiletá společnice, obě narozeny v zahraničí a v současnosti bydlící v Kunovicích, policistům přiznaly, že nezískaly od nikoho z představitelů obce povolení k podomnímu prodeji, a tak jim policisté uložili za spáchaný přestupek na místě pokutu.

„Všímavost a aktivitu občanů ve vztahu k jakémukoliv podezřelému chování jakýchkoliv osob policisté rozhodně vítají. Na lince 158 jsou v jakoukoliv denní či noční dobu připraveni vyjet a zajistit například veřejný pořádek či bezpečnost občanů, stejně jako ochránit zdraví a život ohrožených osob,“ doplnil mluvčí Mergental.