Bylo totiž reálně možné, že se zastavovaným řidičům snaží prodat údajně zlaté šperky, které ovšem mohou být jen umně točenou mosazí nebo jiným podobným kovem.

Bojkovičtí strážci zákona našli auto v jedné z ulic Bojkovic. Při kontrole osob uvnitř vozu vyšlo najevo, že v tmavě modrém Mercedesu Benz E300 Diesel s britskou registrační značkou, nejsou obyvatelé z Velké Británie, ale lidé z jedné ze zemí východní Evropy.

Dechová zkouška na alkohol u řidiče byla sice negativní, policisté však pro jistotu zkontrolovali jak podivné cestující, tak auto i zavazadlový prostor. Nenašli ale žádné věci, které by měly spojitost s trestnou činností.

„Posádku tvořili dva muži a žena, všichni ve věku okolo čtyřiceti let, kontrolovali policisté před deseti dny ve Strání," sdělil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental s tím, že i tam se strážci zákona objevili poté, co měli cizinci zastavovat řidiče a nabízet jim pod různými záminkami šperky vypadající jako zlaté.

Ani v jednom případě se ovšem policistům nepřihlásil nikdo, kdo by cizincům za šperky peníze dal a cítil by se tím poškozený.

„O tomto případu mi není nic známo. U nás je ale podomní prodej zakázaný, a aby to bylo všem jasné už při vjezdu do města, chceme tam instalovat značky, které budou řidiče na tuto skutečnost upozorňovat," řekl Slováckému deníku starosta Bojkovic Petr Viceník.

Podobné informace naznačil také místostarosta Strání Pavel Mimochodek.

„Nemám žádné zprávy od spoluobčanů, že by v posledních dnech řešili nějaký problém s osádkou tohoto vozidla. Jinak ale i u nás platí vyhláška omezující podomní prodej. Co jsme aktuálně řešili, to byli především obchodníci, kteří bez povolení obecního úřadu nabízeli po domech lidem změnu dodavatelů energií," uvedl Pavel Mimochodek. Řidič podezřelého Mercedesu proto dostal pokutu jen za to, že dítě ve voze nebylo připoutáno v autosedačce.

„Vzhledem k tomu, že policisté mají informaci o tom, že se popsaný mercedes s osádkou opakovaně pohybuje po regionu, je vhodné, aby se všichni, kteří se u těchto cizinců dobrovolně zastaví, měli na pozoru. V ideálním případě, by měli informovat policisty na lince 158 o jejich dalším výskytu a snahách zastavovat projíždějící auta," upozornil Aleš Mergental.