„Došel k oslavujícím kamarádům a bezdůvodně je začal bít pěstmi do hlavy. Překvapení kluci se sice bránili, ale za chvilku se k útočníkovi přidal také jeho společník," začal popisovat agresivní výpad mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. To už jeden z napadených skončil na zemi a útočník po něm začal šlapat.

„Bitka trvala několik minut, a když oba útočníci přestali s napadáním, poodstoupili ke dveřím a svorně s napřaženými pažemi heilovali a do toho vykřikovali Sieg Heil," doplnil mluvčí. V té chvíli se však do baru začaly sjíždět uherskobrodské policejní hlídky. Strážci zákona přistihli v baru oba útočníky a začali zjišťovat, k čemu přesně došlo. Napadení mladíci utrpěli naštěstí jen oděrky, modřiny a roztržené oblečení.

„Už v pondělí odpoledne si oba dvacetiletí útočníci, jeden z Prahy a druhý z Uherského Brodu, vyslechli podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a projevů sympatií k hnutím směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, za což jim ze zákona hrozí až tři roky vězení," upozornil Aleš Mergental.