„Mladá žena se svými přáteli popíjela v noci na čtvrtek 21. března alkohol, dobře se bavila a také tančila na parketu. Byly asi dvě hodiny po půlnoci, když se vrátila do boxu a chtěla si jít k baru koupit pití, peněženku v kabelce ale nenašla. Řekla to svým přátelům a jeden z nich potvrdil, že chvíli předtím viděl mladého muže, jak se ochomýtá kolem jejich boxu," popsal krádež mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Okradená žena to řekla ochrance, která po chvíli muže zastavila, a zavolala na policii. Hlídka silně opilého podezřelého muže zadržela, peněženku u něj však už nenašla. Až muž v cele vystřízlivěl, policisté jej, stejně jako očité svědky, vyslechli a sdělili mu podezření z krádeže peněženky se škodou dva tisíce korun. Osmadvacetiletý muž z Uherského Hradiště byl v posledních třech letech trestán za krádež, a tak mu za tento skutek hrozí až tříleté vězení.

„Tato krádež může být upozorněním pro všechny, kteří budou o velikonočních svátcích vyrážet za bujarým veselím, že i v těchto chvílích je důležité si důsledně hlídat své osobní věci a nebrat si na zábavy a veselice zbytečné cennosti," varuje policejní mluvčí.