K vloupání došlo v pondělí 7. listopadu. Zloději po vypáčení okna ukradli ze stánku několik krabiček cigaret různých značek. Celková škoda byla vyčíslena na necelé tři tisíce korun.

„Ve chvíli, kdy policisté prováděli šetření, se místem procházela dvacetiletá žena a se zájmem vše sledovala. Když se jí policisté zeptali, co tam dělá a zda si nevšimla něčeho podezřelého, dočkali se nečekané odpovědi. Řekla, že viděla pachatele," uvedla mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Mladá žena na policejní služebně začala vyprávět, jak se ten den na nádraží potkala s kamarádem, který se za její přítomnosti vloupal do stánku. Když se spustil alarm, pobrali cigarety a začali utíkat každý jiným směrem.

„Žena se po chvíli zastavila v místním parku, cigarety zahrabala pod listí, a protože byla zvědavá, jak to na místě po příjezdu policistů vypadá a probíhá, vydala se zpět," vysvětlila Milena Šabatová pachatelčino chování.

Dvaatřicetiletému muži a dvacetileté ženě bylo sděleno podezření z trestného činu krádež, za který zákon ukládá až dvouletý pobyt za mřížemi. Vzhledem k tomu, že muž byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost již soudně potrestán, může za mřížemi strávit až tři roky.