K dopadení zlodějů došlo až před supermarketem Albert na Velehradské třídě ve středu v podvečer. O zásahu v srdci Slovácké metropole informoval Slovácký deník už ve čtvrtek 24. listopadu, bližší informace o případu však poskytli policisté teprve nyní. „Dva z lupičů vešli do zlatnictví a přestože tam byla zákaznice, tak pod pohrůžkou použití zbraně požadovali zboží. Vzali šperky v hodnotě přes jeden milion korun a utekli. Venku už na ně čekalo auto, se kterým ujeli,“ popsala začátek události Petra Vedrová.

Oloupená prodavačka ze zlatnictví ihned kontaktovala policii. Tak začala honička na zloděje, jako vystřižená z akčního filmu. „Do pronásledování jejich auta se zapojili všechny policejní jednotky z kraje, které byly v dosahu. Výrazně nám pomohli i kolegové z Uherského Hradiště, kteří zloděje pomohli dopadnout u tamní prodejny Albert,“ dodala Vedrová. Při akci nebyl nikdo zraněn, lup se podařilo zajistit. Za trestný čin loupeže si povedený čtyřlístek může odsedět za mřížemi pět až 12 let. „Velmi bychom uvítali, kdyby se nám ozvala paní, která se v době loupeže nacházela v prodejně. Ta totiž ve chvíli, kdy tam vtrhli zloději, odešla,“ vyzývá svědkyni policejní mluvčí Vedrová.

Zásah ozbrojenců se samopaly v rukou se stal událostí dne pro desítky svědků. „Šla jsem zrovna z práce, když jsem uviděla, jak na chodníku u Alberta leží nějací muži a nad nimi stáli policisté se samopaly. Chvilku jsem měla dojem, že se tam točí nějaký akční film, chování policistů i zatčených tomu ale rozhodně nenasvědčovalo. Hned se tam sešla velká spousta kolemjdoucích a z uctivé vzdálenosti vše sledovala,“ popsala svůj netradiční zážitek žena, která požádala o zachování anonymity.

Přepadení prodejen ozbrojenými pachateli v poslední době neobvykle přibylo.

Ve čtvrtek 24. listopadu například „úřadoval“ ozbrojený zloděj v prodejně v Tupesích. S pistolí v ruce požadoval po prodavačce peníze. Žena však odešla do zadních prostor prodejny s úmyslem zavolat policii. Zloděj zřejmě vycítil nebezpečí a odešel, aniž by cokoliv ukradl. Tohoto lapku policie stále hledá. Před několika týdny došlo k podobné události ve zlatnictví v Uherském Brodě. „Pod pohrůžkou použití zbraně ukradl cennosti za zhruba jeden milion korun a utekl,“ uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. (poh)