Muž na snímku stojí někde v lese, oblečený je v maskáčových teplákách a černé mikině. V rukou svírá zbraň namířenou do země. „Procházky v Klánovickém lese patří k těm mým oblíbeným,“ zní pak text příspěvku, který popsané foto doprovázel. Jeho autor větu ještě doplnil třemi smajlíky.

close Tento snímek, který na sociální síti umístil senior ze Zlínska, zaujal i policisty. Prověřují, zda nejde porušení zákona. info Zdroj: Zdroj: Facebook, anonymizace: Deník zoom_in Tento snímek, který na sociální síti umístil senior ze Zlínska, zaujal i policisty. Prověřují, zda nejde porušení zákona.

Zda fotka vznikla přímo v Klánovickém lese či jinde, není jasné. Příspěvek však zřejmě odkazuje k tragédii, která se v tomto lese na východním okraji Prahy odehrála v prosinci 2023. Stala se tu dvojnásobná vražda, přičemž jednou z obětí bylo dítě.

Zmíněné vraždy měl podle vyšetřovatelů na svědomí tentýž student, který později 21. prosince 2023 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze zastřelil čtrnáct lidí a řadu dalších zranil.

Žert nebo schvalování trestného činu?

Příspěvek seniora z Otrokovic se o víkendu rychle šířil mezi uživateli sociálních sítí a neunikl ani policii. „Fotografii jsme objevili v rámci monitoringu,“ potvrdila mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Muže policisté dohledali už o víkendu v Otrokovicích. Přiznal, že příspěvek uveřejnil. „Podle seniora šlo pouze o hloupý vtip,“ dodala Kozumplíková.

Zda šlo skutečně jen o „žert“ či chtěl muž svým přípěvkem sdělit něco konkrétního, to nyní kriminalisté prověřují.

„V souvislosti s prověřováním chování seniora z Otrokovic se zabýváme i otázkou, zda se uvedeným jednáním na sociální síti nedopustil některého z trestných činů, jako je například schvalování trestného činu, nebezpečné vyhrožování nebo šíření poplašné zprávy,“ dodala mluvčí.

Od prosincových vražd v Klánovickém lese a na filozofické fakultě v Praze, které spáchal stejný pachatel, se už policie zabývala téměř dvěma stovkami případů, kdy podezřelí například vyhrožovali, že spáchají něco podobného nebo hrůzné činy schvalovali.