„Silně podnapilý pár totiž před zraky několika desítek malých dětí souložil v úterý 10. června vpodvečer u dětského hřiště ve Vsetíně-Rybníkách,“ informovala mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Na probíhající milostný akt byli telefonicky upozorněni strážníci. „Hlídka se urychleně vydala na místo,“ potvrdil ředitel Městské policie ve Vsetíně Nikolaj Martinák. Vášnivá dvojice podle strážníků byla právě „v nejlepším“. Na výzvu mužů zákona ovšem museli své počínání okamžitě ukončit. Na první pohled bylo zřejmé, že muž i žena byli silně podnapilí.

Dechová zkouška navíc u obou milenců prokázala přítomnost 4,36 a 3,73 promile alkoholu. „Oba aktéry jsme zadrželi a předali státní policii,“ konstatoval Martinák.

Nemravný pár byl převezen do cely předběžného zadržení. „Jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví, za který jim hrozí ztráta svobody až na dvě léta,“ komentovala případ vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Vyšetřování ještě neskončilo.

Chování dvou opilců vyrazilo mnohým obyvatelům Vsetína doslova dech. „To už je dost drsné, nemělo by se to stávat. Každopádně by měl nyní následovat trest,“ myslí si například Iva Kocurková.

Ani vedení radnice není událostí nadšeno. „Hodnotím to jako politováníhodnou událost a totální exces zúčastněných,“ konstatoval místostarosta města Lubomír Gajdušek. Částečnou obranou proti podobným událostem by mohla podle něj být nová vyhláška o zákazu pití alkoholu na veřejných místech.