Počet řidičů přistižených při rychlé jízdě narostl o více než polovinu. O třetinu se pak navýšilo množství vozidel, u nichž strážci zákona zjistili nevyhovující technický stav. Naopak o třetinu se zmenšila skupina těch, kteří byli přistiženi při řízení s telefonem v ruce.

Zarážející případ jízdy v opilosti ukončili dopravní policisté v Kunovicích. Otec rodiny řídil opilý auto, ve kterém se vezla také jeho manželka a děti ve věku čtyř a devíti let. „Ve čtvrtek 8. září ve čtyři hodiny odpoledne nadýchal sedmatřicetiletý muž z obce na Třebíčsku opakovaně 1,5 promile alkoholu! Policistům řekl, že prý pil jen večer před jízdou,“ informoval mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental. Muž byl na místě zadržen a eskortován na oddělení, kde mu policisté zabavili řidičský průkaz a sdělili, že je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což zákon ukládá až rok vězení a zákaz řízení až na dva roky.

Po vypití panáka slivovice řídil automobil i dvaačtyřicetiletý Ital. Opilému cizinci policisté v dechu naměřili 0.51 promile alkoholu a následně mu sdělili podezření ze spáchání přestupku, za který se ve správním řízení ukládá pokuta až dvacet tisíc korun. Vzhledem k tomu, že vzniklo podezření, že by se vyhýbal hradišťskému správnímu řízení, uložili mu policisté kauci ve výši dvaceti tisíc korun, rovněž mu zadrželi řidičský průkaz. Dopravní policisté se také v týdnu věnovali nákladní dopravě a v pondělí 5. září před osmou hodinou večer zastavili v Kunovicích kamion, za jehož volantem seděl pětačtyřicetiletý muž z Trutnova. „Zastavený řidič sice řídil střízlivý, ale ostatní věci už v pořádku nebyly. Policisté z tachografu zjistili, že v posledních třech týdnech osmkrát nedodržel povinné přestávky a odpočinky. Navíc policistům nemohl předložit řidičský průkaz, protože o něj letos na jaře přišel. Pražský soud mu vyslovil zákaz řízení od března do září příštího roku,“ přiblížil Aleš Mergental. Ještě toho večera policisté muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu ze zákona hrozí až tři roky vězení a zákaz řízení až na dalších deset let.