Žena se rozhodla promluvit o bití a ponižování, kterého se na ní její muž dopouštěl, až po několika letech problematického soužití.

„Policistům vypověděla, jak ji žárlivý a opilý manžel nejprve ‚jen' fackoval. Jeho agresivita se ale rok od roku stupňovala," uvedla mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová.

Napadená musela v minulosti kvůli útokům manžela několikrát vyhledat lékařskou pomoc, doktorům ale ze studu pravé příčiny svých zranění vždy zatajila. Celou situaci začala žena řešit po incidentu z minulého týdne, po němž skončila s modřinami a vytrženými vlasy.

Muž nadýchal 2,22 promile alkoholu, uherskobrodští policisté jej odvezli na služebnu, kde s ním provedli nezbytné úkony. Po následujících deset dní nesmí agresor vkročit na území společného bytu ani do jeho bezprostřední blízkosti, další postup a okolnosti případu policisté nadále prošetřují.

Podle Mileny Šabatové evidují policisté na Uherskohradišťsku od začátku roku celkem pět případů, při nichž museli strážci zákona zakročit vykázáním osoby z bytu. (mar)