Dopravní policisté vyjížděli ve tři hodiny v noci na čtvrtek k nehodě mezi Kunovicemi a Hlukem. Na místě našli na střeše ležící stříbrný passat.

Na místě ani v okolí nikdo nebyl, proto se hlídka vyjela prozkoumat okolí. Po půl kilometru ve směru na Hluk našli jdoucího muže, který byl řidičem auta, s nímž před několika minutami havaroval.

„Sedmadvacetiletý muž v příliš vysoké rychlosti jízdy nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do dopravní značky a drátěného plotu,“ sdělil policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental s tím, že se auto vlivem nárazu přetočilo na střechu.

Muž při nehodě neutrpěl žádné zranění. Policisté v jeho dechu naměřili opakovaně dvě promile alkoholu. Kromě přestupku příliš rychlé jízdy se muž dopustil dalších přestupků, protože odešel z místa dopravní nehody a neoznámil ji policii.

Opilou řidičku zastavili policisté také v sobotu 26. listopadu v Topolné. Dvaatřicetiletá žena hlídce nepředložila žádné doklady k řízení a provozu vozidla, i když řidičské oprávnění ještě měla.

Dechová zkouška opakovaně vykázala hodnotu okolo 1,3 promile alkoholu. Policisté ženu na silnici zadrželi a eskortovali na oddělení.

„Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí až rok vězení a zákaz řízení až na deset let,“ uvedl Mergental.

Kauci ve výši pět tisíc korun musel zaplatit čtyřiačtyřicetiletý řidič z Nivnice, který v úterý projel ve svém autě hlavní silnicí ve Strání rychlostí 76 kilometrů v hodině. Pětitisícovou sankci musel muž zaplatit dřív, než mohl pokračovat v jízdě.