Když jej u nádraží na lavičce strážníci našli, zjistili, že je zdravý a nikdo mu neubližoval, což sám muž policistům potvrdil. Přestože muže upozornili, že takovým voláním zneužívá linku tísňového volání, za půl hodiny volal stejný muž znovu. Nyní prý zfetovaní lidé napadají mladou ženu. Policisté znovu vyjeli na místo, kde našli slečnu, která jakékoliv napadení vyvrátila.

„Devětatřicetiletý muž ovšem už putoval s policisty, kteří jej zajistili a následně přepravili do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice. Jeho zneužívání linky 158 začali řešit jako přestupek, za který zákon ukládá pokutu až dvěstě tisíc korun," informoval mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental.

O dva dny jela na záchytku do Kroměříže také žena, která podobně linku 158 zneužívala v Uherském Hradišti. „Policisté spolu se záchrannou službou a hasiči našli ženu, která až na její opilost byla v pořádku. I tato žena je podezřelá z přestupku zneužití linky tísňového volání a hrozí jí stejně vysoká pokuta," dodal Aleš Mergental.