Měřicí přístroj při opakované dechové zkoušce vyhodnotil množství alkoholu v řidičově dechu na 2,85 promile. Policisté opilému muži zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a začali zjišťovat, co a kdy muž pil.

„Přiznal se, že celou noc pil rum a vodku, dohromady vypil kolem půl litru tvrdého alkoholu. Navrch měl prý ještě pivo," vypočítal hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Policisté muže seznámili s tím, že takováto opilecká jízda je posuzována jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestem až ročního vězení a zákazem řízení až na deset let. Hlídka zjistila, že muž v takovéto opilosti řídil téměř třicet kilometrů z obce na Hodonínsku. Zhruba po hodině s ním policisté prvotní úkony ukončili.

Ovšem netrvalo dlouho a opilý muž jednal s policisty znovu. Bylo to opět v Kunovicích, nyní v jiné ulici. V osm hodin jej zastavila další policejní hlídka dopravních policistů. Opět kvůli nepřipoutání bezpečnostním pásem. Strážci zákona se dozvěděli, že jim muž řidičský průkaz nepředloží, protože mu jej před hodinou zadrželi jiní policisté. I tato hlídka změřila dech řidiče a zjistila hodnotu 2,7 promile alkoholu. Muž se policistům přiznal, že pil, řídil, byl zastaven, byla mu zakázána další jízda, on to neuposlechl a chtěl jet zpět domů.

„Aby už opravdu nemohl s autem pokračovat v jízdě, nasadili mu dopravní policisté na kolo jeho felicie „botičku"," uvedl Aleš Mergental. Čtyřiapadesátiletý muž je podezřelý z dalšího spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a dalšího přestupku za jízdu bez použití bezpečnostního pásu. Navrch si vysloužil podezření z přestupku řízení po zadržení řidičského průkazu, za což může počítat s pokutou od pěti do deseti tisíc korun a až ročním zákazem řízení.