Muž za volantem dodávky stačil duchapřítomně strhnout řízení, takže protijedoucí fabie jej snad o chlup minula. Bezohledný řidič ale nezastavil, a tak se osádka dodávky rozhodla jej pronásledovat. Stíhala ho až na Mariánské náměstí, kde fabie zastavila. Vyvrávoral z ní mladý muž, jehož osádka dodávky zadržela a zavolala na linku 158.

„Na místo přijeli policisté, kteří si opilého muže přebrali a začali zjišťovat okolnosti jeho jízdy a také měřit hladinu alkoholu v jeho těle. Pětadvacetiletý mladík opakovaně nadýchal 2,4 promile a poté následoval policisty na oddělení, kde zjistili, že ke všemu ještě nikdy neměl řidičský průkaz," uvedl mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental.

Strážci zákona dotyčnému zakázali další jízdu a propustili jej s tím, že jej předvolali k výslechu ve střízlivém stavu. Ani ne za hodinu poté byl pětadvacátník z Uherského Hradiště na policejním oddělení znovu.

„Hlídka hradišťských policistů jej zastavila ve stejné červené fabii v uherskohradišťské Staré Tenici. To v jeho dechu policisté naměřili 1,96 promile alkoholu," doplnil mluvčí podrobnosti. Mladý muž je tak podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční pobyt ve vězení a zákaz řízení až na deset let. Kromě toho se za přestupek řízení bez řidičského oprávnění může dočkat až padesátitisícové pokuty a zákazu řízení až na dva roky.