„Muž německé národnosti byl notně opilý, asi po hodinové komunikaci se ho policistům podařilo vtáhnout ze střechy hotelu do pokoje. Přivolaný lékař muže na místě vyšetřil. Poté ho hlídka zajistila a naložila do auta s úmyslem odvézt ho do Protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži," uvedla inspektorka uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Cestou se muž choval klidně. Až u Veletin, se z ničeho nic natlačil na policistku, která seděla vedle něj. Celou svou vahou ji natlačil na dveře tak, aby jí znemožnil jakýkoliv pohyb.

„Pak přetáhl spoutané ruce nad sedačkou řidiče s úmyslem policistovi za volantem sevřít krk. Ten se však instinktivně přikrčil, ihned zastavil a muže pak strážci zákona společně zpacifikovali," popsala Milena Šabatová dramatické chvíle.

Útočník si do vystřízlivění pobyl na záchytce, kde si ho odpoledne vyzvedli policisté. S těmi odjel na služebnu do Uherského Hradiště, kde se podrobil výslechu a další noc strávil v policejní cele. Dnes mu kriminalisté sdělili podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí až čtyřleté odnětí svobody.