Dosti opilý pětatřicetiletý muž se v neděli 18. srpna po sedmé hodině večerní projížděl na kole po cyklostezce mezi Bojkovicemi a Pitínem. Když potkal skupinu děvčat ve věku od 12 do 15 let, zastavil, a stáhl si kalhoty. Protože na ně hleděl s obnaženým přirozením, raději utekly.

Výtržník se tedy na svém bicyklu rozjel dál, až uviděl další trojici dívek ve věku 12 až 14 let. „Z blízkosti necelých tří metrů se před nimi opět obnažil a začal na ně pokřikovat sexuální narážky. Jinak se neukájel a ani děti neohrožoval. Dívky mu říkaly, ať toho nechá a odjede. To se po několika minutách stalo," popsal událost uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Slečny o exhibicionistově chování doma řekly rodičům a ti informaci dále předali policii. Bojkovičtí strážci zákona spolu s kriminalisty poté dotyčného muže dohledali. Před několika dny mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což zákon ukládá až jednoroční pobyt v chládku vězeňské cely.

Podle všeho bylo srpnové extempore v této lokalitě spíše výjimečnou událostí. „Neslyšel jsem o tom, že by se v našem městě něco podobného v poslední době stalo," dodal starosta Bojkovic Petr Viceník.