Opilý partner se během dopoledne pokoušel násilím vlámat do bytu ke své družce. Oba společně bydlí v podnikové ubytovně na uherskobrodské ulici Vazová. „Na policii volala žena, která oznámila, že jí její druh rozbil vstupní dveře od společného bytu,“ popsala telefonát uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.
Hlídka na místě zjistila, že muž se vrátil domů v podnapilém stavu a jeho družka jej odmítla vpustit do bytu.
Muž neudržel nervy na uzdě, rozbil vstupní dveře a odešel. Strážci zákona jej našli na pokoji jeho kamaráda. „Hladina alkoholu v krvi ženy byla 1,47 promile, u muže 3,47,“ podotkla Zámečníková.
K fyzickému napadení mezi partnery nedošlo. „Nechci se k tomu vyjadřovat. Pán už u nás nebydlí, tak to nepovažuji za nutné,“ sdělila majitelka brodského ubytovacího zařízení Petra Lošťáková.
Před měsícem museli policisté řešit napadení pracovnice ostrožské ubytovny. „Žena nás zavolala, protože jí nadával padesátiletý muž. V útocích nepřestal ani po příjezdu hlídky. Odvezli jsme jej na záchytnou stanici do Kroměříže,“ zavzpomínala policejní mluvčí.
U většiny případů agresivního chování hraje významnou roli alkohol. Potvrdil to i hradišťský psycholog Karel Nováček. „Na ubytovnách přespávají dělníci či lidé z nepříliš silných sociálních vrstev. Často holdují alkoholu, ne nadarmo se mu říká droga chudých. Opojení v nich pak vzbudí vše, co v sobě dusí. Často je to třeba žárlivost nebo pocity méněcennosti,“ vysvětlil Nováček.
Agresi hostů prakticky nelze předejít. „My máme na stěně ubytovací řád, kde je také napsáno, že se host musí vyvarovat hluku či ničení majetku. Agresivního hosta však recepční sama vyhodit nedokáže, musí zavolat policii,“ hájil kolegy pracovník hradišťského penzionu Aleš Řepka.
Zákon na agresory hledí jako na pachatele, kteří se dopustili jen přestupku. „Pokud nedojde k naplnění skutkové podstaty trestného činu, to je třeba poškození majetku za více než 5 000 korun, postoupí se případ ke správnímu řízení,“ uzavřela Zámečníková.