„Pětapadesátiletý muž, jenž muže objevil, jel naštěstí bezpečně, takže byl schopen zastavit před mužem, který před třetí hodinou odpoledne ležel uprostřed vozovky. Řidič před pravotočivou zatáčkou včas zabrzdil a šel k člověku na vozovce. Muž nebyl nijak zraněn, jen byl velmi hodně opilý,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Na místo vyjeli buchlovičtí policisté, kteří si čtyřicetiletého muže převzali. V dechu mu policisté naměřili 3,34 promile a předali ho jeho blízkým. „Není to poprvé, co policisté vyjížděli zajistit bezpečí tohoto muže z Medlovic. V letošním roce jej takto sbírali ze silnice a příkopu u Medlovic již v lednu a pak i v únoru,“ dodal Mergental. Muž se svým život a zdraví ohrožujícím opileckým pohybem na silnicích dopustil přestupku, za který zákon ukládá pokutu od patnácti set do dvou a půl tisíce korun.

Podobný případ se stal i o den dřív ve Starém Městě. Mladík, jehož přítomnost na ulici Svaovítská nahlásila pozorná žena, byl silně opilý. Jelikož se mu za přítomnosti policistů udělalo nevolno, převzala si ho záchranná služba a následně byl hospitalizován­.