Ten jel autem i přesto, že mu strážci zákona v dechu opakovaně naměřili 2,3 promile alkoholu. Zakázali mu tedy další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční pobyt ta mřížemi a zákaz řízení až na deset let.

Podobnou hodnotu alkoholu 2,5 promile naměřili policisté v deset hodin večer dvaatřicetiletému řidiči, který osobním opelem při parkování naboural do rohu domu v Kunovicích. I jemu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Silně opilý byl také chodec v Krhově. Ten sice chvíli šel, ale vzápětí už jen ležel na silnici za křižovatkou u hospody, kde u něj zastavil řidič, kterému nebyl mužův osud lhostejný. „Řidič se snažil muže postavit na nohy, ten toho ale nebyl schopný, a tak ho řidič odtáhl ze silnice a opřel o zeď," uvedl mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Poté, co řidič z místa odjet, zavolal pro jistotu na linku 158 a vše oznámil policistům. „Bojkovická hlídka vyjela do Krhova, kde našla v závěji pomočeného sedícího osmačtyřicetiletého muže opírajícího se o zeď. Ten se přiznal, že oslavoval Velikonoce a vypil hodně slivovice. Dechovou zkoušku odmítl," poznamenal mluvčí. Muže podezřelého ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku doprovodili policisté do nedalekého domu, kde bydlí.