Zašli do potravin a bez sebemenší záminky začali velmi vulgárně nadávat prodavačkám. „Sprostými nadávkami počastovali také náhodné kolemjdoucí. Lidé si to naštěstí nenechali líbit a zavolali brodské policisty, kteří byli u obchodu hned, protože stanice je na stejném náměstí,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Ve výtržnících muži zákona okamžitě poznali známé recidivisty, kteří mají na svědomí jak různé majetkové, tak násilné trestné činy. „Trojice pokračovala ve vulgaritách i v přítomnosti policistů a nereagovala na jakékoliv výzvy. Dva z výtržníků proto skončili v poutech, třetí se poté, co uviděl, co se stalo kamarádům, uklidnil sám,“ pokračoval Mergental. Opilci skončili v policejní cele.

„Incident řešíme jako přestupek proti veřejnému pořádku, za který mohou dostat až pět tisíc korun pokuty. Při dechové zkoušce se u mužů potvrdila hladina alkoholu přes dvě promile,“ doplnil mluvčí. Zajištění muži ve věku od pětadvaceti do čtyřiceti let byli převezeni do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.