„Opilá sedmatřicetiletá žena kopala do květináčů u hotelu Slunce,“ informovala mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová. Výtržnice nezůstala pouze u kopání. „Začala květináče i rozbíjet, rozhazovat zahradní nábytek a vulgárně nadávat,“ pokračovala Šabatová.

Pár se snažil ženu několikrát okřiknout, ale bezvýsledně. Pomohla až výhružka zavoláním policie. Žena se dala na útěk. Daleko však nedoběhla, měla příliš mnoho alkoholu v krvi. Podle slov Šabatové při útěku spadla a zranila se na hlavě. Proto k ženě kromě přivolaných policistů přijel i lékař, který ji ošetřil. Strážci zákona jí v krvi naměřili 1,88 promile alkoholu.

Restaurace vzniklou škodu vyčíslila na tři tisíce korun. Rebelce hrozí za výtržnictví až dva roky za mřížemi.

Přitom to není tak dávno, kdy podobně řádila v hradišťských ulicích. Zhruba před měsícem se dopustila přestupku proti majetku. Pod vlivem alkoholu se žena procházela okolo obvodního oddělení v Uherském Hradišti v časných ranních hodinách. „Do okna budovy hodila dlažební kostku, kterou měla v kabelce. Protože se jí ale sklo napoprvé nepodařilo vybít, prohodila kostku oknem ještě dvakrát,“ popsala tehdejší situaci Šabatová. Policisté ihned zasáhli. Odvedli ženu na služebnu, kde ji podrobili dechové zkoušce. Tenkrát měla 1,53 promile alkoholu. Důvodem jejího protizákonného jednání byly problémy a vztek.

Kateřina Havlová