„Muž ji doběhl a začal z ní strhávat bundu. Poté se žena dala opět na útěk. Agresivní muž ale nelenil, nasedl do auta a jel za ní," popsala policejní mluvčí v uherském Hradišti Milena Šabatová. Poté ji opět napadl a táhl ji do auta. I přesto, že se žena všemožně bránila, skončila v jeho voze, kde atak pokračoval. Při něm ji dokonce kousl do ruky. Nakonec se jí podařilo z auta přece jen dostat.

„Až poté, co hlasitě křičela o pomoc, muž svého jednání zanechal a odjel i s jejími věcmi. Žena ihned zavolala na linku 158," uvedla policejní mluvčí. Policisté agresivního muže zanedlouho zadrželi. Ke svému činu se přiznal. Příčinou jeho chování byl prý ženin nezájem.

Když si na druhý den muž převzal usnesení o zákazu styku s poškozenou, začal ji okamžitě bombardovat textovými zprávami a telefonáty. Policejní komisař ho obvinil nejen z trestných činů loupež a omezování osobní svobody, ale také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až desetileté vězení.

To ale není ojedinělý incident podobného typu. Zuby jako zbraň použil minulý týden i sedmatřicetiletý muž, který s bezmála třemi promile alkoholu v krvi napadal policisty a jednomu z nich se dokonce zakousl do ruky. (poh)