„V tu dobu byl za nákladním autem zaparkovaný ford. Jeho řidič procházel okolo náklaďáku a všiml si odložené peněženky. Vrátil se ke svému autu, kde odmontoval zadní státní poznávací značku, poté přešel k náklaďáku a peněženku ze sudu vzal," popisoval případ mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Okradený muž na korbě ale vše viděl, proto nelenil a vyrazil za zlodějem, který nasedl do fordu a odjel. Zamířil však do slepé ulice, z níž se musel vrátit.

„To už mu ale zpáteční cestu zatarasil řidič náklaďáku, který se nenechal jen tak odbýt. Vyskočil z auta se železnou tyčí v ruce a křičel na zloděje, ať zůstane stát a vše vrátí. Ten se ho lekl a začal s fordem couvat, zastavil a utekl," uvedl policejní mluvčí podle něhož zloděj stačil cestou zahodit vše, co měl u sebe.

Přivolaní strážci zákona po chvíli pachatele zadrželi a policejní psovod se psem, našli vše, co zloděj zahodil, tedy peněženku, jeho osobní doklady a doklady dalších okradených řidičů.

Policisté také zjistili, že padesátiletý zloděj ze Vsetínska, jenž se k činu přiznal, se za hranicí zákona nepohybuje poprvé, neboť jde o zkušeného recidivistu. Tomu hrozí za krádež až tříletý pobyt za mřížemi.