Prvním hříšníkem je devětadvacetiletý muž, který odřezával katalyzátory z aut od května letošního roku.

„Jednalo se o různá místa a škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála třicet tisíc korun. Další katalyzátor by zmizel v noci ze zaparkovaného vozidla u supermarketu ve Starém Městě. K tomu ale nedošlo. Na tísňovou linku totiž zavolal bezpečnostní pracovník supermarketu, že na parkovišti vidí osobu, která nahlíží pod auta. Policejní hlídka okamžitě vyrazila na místo a přistihla devětadvacetiletého muže přímo pod vozidlem, kde nařezával katalyzátor,“ popsala policejní mluvčí Milena Šabatová.

V Hradišti zahájili výstavu osmi výtvarníků z pěti zemí. Na zahájení nechyběl žádný z nich.
Mezinárodní výstavu zahájilo v Hradišti osm výtvarníků z pěti zemí

Policisté už moc dobře věděli, s kým mají tu čest. Pár dnů před krádeží ho totiž několikrát kontrolovali za volantem vozidla.

„Na tom by nebylo nic divného, kdyby neměl od května tohoto roku vyslovený zákaz řízení na třicet měsíců. Ten ale stále porušoval. Během dvou dnů se mu to podařilo třikrát,“ sdělila mluvčí. Muž tak zpod auta putoval rovnou na policii.

Škoda téměř 50 tisíc korun

Druhý z hříšníků byl o rok starší a činil se ještě více.

„Většinou si vybíral felicie zaparkované před rodinnými domy. V jeho případě škoda sahá na necelých čtyřicet devět tisíc korun. Od května stihl odřezat devět katalyzátorů. U desátého byl vyrušen městským strážníkem a následně převezen na policejní služebnu,“ popsala mluvčí.

Oba muži se ke krádežím přiznali.

Kriminalisté z Uherského Hradiště hledají trojici mladíků ze snímku.
Neznáte je? Policisté z Uherského Hradiště hledají trojici mladíků

„Jako přes kopírák uvedli, že katalyzátory vždy odevzdali do sběrny a získané peníze poté utratili. Kriminalisté jim sdělili obvinění z trestného činu krádež. Mladší si navíc za zakázané jízdy za volantem vyslechl obvinění z pokračujícího trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ vysvětlila Šabatová. U třicetiletého muže pak kriminalisté podali návrh na jeho vzetí do vazby. Na rozhodnutí soudu si tak počká ve Vazební věznici v Brně.