Senior za ním si toho všiml, ale neudělal to, co mu velely zákony slušnosti. Nechal se zlákat pár penězi a udělal to, co mu velela chamtivost. Zapomenutou peněženku strčil rychle do kapsy.

Zapomnětlivý muž se ale po chvilince vrátil a na peněženku se ptal jak prodavačky, tak platícího muže, který stál při placení za ním.

„Prodavačka po pravdě, senior lživě řekli, že si ničeho nevšimli. Šestapadesátiletý muž bez peněženky, si ale rychle spočítal, že peněženka by měla být s největší pravděpodobností u zapírajícího nakupujícího. Vyzval ho, ať mu ukáže kapsy, s čímž muž souhlasil, ale ukázal mu obsah jen několika kapes a ostatní odmítl ukázat. Když to nešlo jinak, oznámil to pracovníkům supermarketu, kteří přivolali policisty,“ sdělil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Než však policisté přijeli, podezřelý muž se ke krádeži přiznal a peněženku s patnácti sty korun a platební kartou předal majiteli. Staršího muže, který se nechal zlákat příležitostí nepoctivě se obohatit, policisté odvezli na policejní oddělení. Strážci zákona tam muži z Uherského Ostrohu sdělili podezření z trestného činu krádeže, za což zákon ukládá až dva roky vězení.