Jak se později ukázalo, celou věc si vymyslel jako pomstu.

Muž policistům oznámil, že má vážné podezření, že jeho známý leží doma mrtvý. Neotevírá dveře a dva dny prý nevychází z domu. Buchlovičtí policisté proto vyrazili k popsanému domu v Polešovicích.

„Nejdříve se spojili s volajícím mužem, který policistům do očí tvrdil, že má velké obavy o zdraví a život svého staršího známého. Policisté zaklepali na dveře rodinného domu, které za chvíli otevřel muž, jenž měl být prý po smrti,“ uvedl mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.

Starý pan domácí policistům řekl, že sedmasedmdesá­tiletému známému z Uherského Hradiště neotvíral záměrně. Před nějakým časem totiž při předchozí návštěvě jako ne příliš vítaný host snědl a vypil vše, na co přišel a neměl se k odchodu ani po několika výzvách. Když jej tehdy z domu nakonec vyprovodil, rozhodl se, že už mu neotevře.

„Muž z Hradiště chtěl zřejmě včera zopakovat posezení a popíjení, ale v situaci, kdy byl odmítnut, se rozhodl pro odplatu. Policistům přiznal, že si účelně vymyslel smrt svého známého. Buchlovičtí policisté mu uložili pokutu za spáchání přestupku proti občanskému soužití,“ dodal Mergental.