„Starší muž přišel do kuchyně s kulovnicí a začal mladé ženě vyhrožovat, že ji zastřelí a sám pak spáchá sebevraždu. Do vyhrocené situace zasáhl syn muže s puškou a snažil se mu výhružky rozmluvit. Chvilka nepozornosti posloužila ženě k tomu, aby z kuchyně utekla a zavolala na policii,“ popsal dramatické okmažiky uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek z několika útvarů. Když přijeli na místo, byla už situace v domě částečně vyřešená, protože se synovi podařilo otce uklidnit a získat zbraň.

„Kriminalisté nebezpečného muže zadrželi a odvezli do policejní cely. Kulovnici, kterou muž držel nelegálně, zajistili i s náboji,“ informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Hrozí mu tři roky za mřížemi

Incident, který vznikl pravděpodobně kvůli rodinným sporům, se naštěstí obešel bez zranění. Ozbrojený útočník je podezřelý z trestných činů nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování. Za to mu hrozí až tři roky vězení. Muž bude vyšetřován na svobodě, protože se policie podle šetření nedomnívá, že by svůj čin opakoval.

Na deset dní musí z domu

„V rámci bezpečnostních opatření však byl vykázán na deset dní z domu. Pokud by ve svém chování pokračoval, mohli by oběti požádat soud o prodloužení doby, kdy se pachatel nesmí zdržovat doma,“ vysvětlil Mergental.

„Vykázání pachatele je jedno ze základních opatření. Rodina má v té době prostor a čas vyrovnat se situací, aniž by byla v kontaktu s agresorem,“ dodal policejní mluvčí.

Za minulých rok řešili policisté na Uherskohradišťsku okolo patnácti případů, kdy došlo k vyhrožování zabitím. Poslední událost nebezpečného vyhrožování se odehrála v pátek na Uherskobrodsku při manželské hádce.

BLANKA MALUŠOVÁ