Řidiče, po kterém od víkendu pátrali dopravní policisté i kriminalisté, se v úterý podařilo najít. „Na zjištění pachatele se policisté podíleli i v čase svého osobního volna, díky tomu bylo zajištěn i vůz, v němž nehodu způsobil. Dotyčný už na něm prováděl opravy,“ poznamenala kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Podle René Šimčíka z kroměřížské nehodovky policisté vyhodnotili zajištěné stopy a důkazy, provedli kontrolu autoopraven, autosalonů, prodejců náhradních dílů a další operativní šetření.

Svědkem nehody byla matka zraněné dívky, právě ona také přivolala na pomoc policie a záchranáře. Mladá motocyklistka utrpěla vážné zlomeniny a otevřené hluboké rány. „Ještě na místě nehody byla uvedena do umělého spánku a následně převezena do nemocnice v Kyjově,“ připomněla policejní mluvčí Králová.

Dopadený motorista je podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci, v případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. „Věc je dále v šetření kroměřížské policie,“ dodala Králová.